Aceitunas verdes La Chinata


LA CHINATA Extra panenský olivový olej


Extra panenský olivový olej La Chinata sa vyrába s dlhoročnou tradíciou od roku 1932 z výberu olív zozbieraných v oblasti Sierra de Gata na severozápade Cáceres. Tam sa vyberajú len tie najlepšie olivy, ktoré našim zákazníkom zaručujú výrobu najkvalitnejšieho extra panenského olivového oleja.
Aceite de oliva virgen extra clásico

Náš olivový olej Classic


S intenzívnou žltou farbou s niekoľkými stopami zelenej farby a veľmi hustou vôňou zrelého ovocia sa náš olej vyznačuje sladkou a plochou chuťou, ktorá nemá charakteristickú korenistú alebo horkú povahu z olejov z južného Španielska. To poskytuje príjemnú chuť na podnebí, vďaka ktorej je ochutnávka týchto panenských olejov veľkým potešením.

Prínosy tohto extra panenského olivového oleja pre zdravie sú založené na ich vysokom obsahu mastných kyselín.


Prejsť na Classic
Aceite de oliva PRIMUM

Najlepší extra panenský olivový olej, ktorý môžeme získať


PRIMUM je extra panenský olivový olej vyrobený z výberu ručne zbieraných olív z prvých dňoch začatia zberu. Tento olej bol získaný z prvého lisovania olív za studena v olejovom lise s tradičnou dekantáciou do 24 hodín po zbere.

Jeho osobnosť sa vyznačuje intenzívnou ovocnou arómou s náznakmi jabĺk a banánov, s hustým telom, bez horkosti, s mierne ostrým nádychom, ktorý sa stal rozlišovacou značkou PRIMUM, ktorá ho odlišuje od zvyšku extra panenského olivového oleja na trhu.


Prejsť na Primum
Aceite de oliva virgen extra de producción ecológica

EPOO z ekologického poľnohospodárstva


Náš organický Extra Panenský Olivový Olej pochádza z ekologického poľnohospodárstva. Je povolený C. R. A. Pr. (Regulačná rada pre agropotraviny Extremadura) a získala úradnú pečiatku ekologického poľnohospodárstva v Európskej únii. Všetky fľaše majú jedinečné číslovanie, aby bola zaručená ich sledovateľnosť. Pokiaľ ide o organoleptické vlastnosti, sú veľmi podobné olejom Extra Selection a Olivovým olejom En Rama. Okrem toho je nefiltrovaný, rovnako ako naša „En Rama“ EPOO.


Prejsť na Organický EPOO


Aceites de oliva monovarietales

Jednoodrodové


Tieto oleje sa vyrábajú rovnakým postupom ako náš známy extra panenský olivový olej, ale sú jednoodrodové vyrábané z jednej odrody olív, ktorá im dodáva ich osobnosť a chuť.


Prejsť na Jednoodrodové
Aceite de oliva virgen extra Colección

Výber


Výber olejov, ktoré sú exkluzívne kvôli svojej rozmanitosti alebo vybranej zmesi, je krokom vpred v tradičnej výrobe extra panenského olivového oleja v exkluzívnom formáte fľaše 500 ml s možnosťou darčekovej krabičky


Prejsť na Výber olejov
Aceite de oliva virgen extra condimentado

Ochutené olivové oleje


Citrón, chilli, rozmarín, hľuzovka, cesnak, bazalka, korenie, bobkový list ... Z nekonečného zoznamu prírodných prísad vyrábame tieto ochutené oleje, ktoré vás určite prekvapia.


Prejsť na ochutené olejeCena olivového oleja


Cena olivového oleja závisí najmä od ponuky a dopytu. Je pravda, že cena olivového oleja sa v posledných rokoch zvýšila o 40%, čo je spôsobené najmä skutočnosťou, že produkcia klesla, na rozdiel od jej vysokého dopytu, čo z dlhodobého hľadiska vedie k zvýšeniu ceny.


Preto je cena olivového oleja stanovená prostredníctvom pomerne zložitého, ale transparentného systému, pretože existujú informačné systémy, ktoré vám umožňujú spoznať cenu Extra panenského olivového oleja, napríklad Poolred v Španielsku alebo Ismea v Taliansku. K týmto systémom má prístup ktokoľvek a hromadné obchodné transakcie s olivovým olejom sú okamžite zobrazené na ich vlastných webových stránkach. Kupujúci, distribútori alebo výrobcovia tak môžu vedieť v reálnom čase o priemernej cene rôznych druhov olivového oleja, čo je užitočné pri stanovovaní marží pri rokovaniach.

Tento produkt však podlieha špekuláciám, ktoré spôsobujú neustále kolísanie cien. Napríklad, ak sa predpovedá zlá úroda na budúcu sezónu alebo nie sú vhodné poveternostné podmienky, cena sa zvýši. Opak by sa mohol stať, ak existujú dobré vyhliadky.


Operácie veľkých nákupcov môžu mať tiež vplyv na cenu oleja. Nesmieme zabudnúť, že Španielsko je prvou krajinou vyrábajúcou olivový olej na svete a Taliansko je hlavným cieľom vývozu nášho vzácneho oleja. Ak nakupujú veľkí nákupcovia, výrobcovia využijú príležitosť na zvýšenie cien. Naopak, keď majú títo prevádzkovatelia plné sklady, sú výrobcovia nútení predávať za nižšiu cenu.


V každom prípade sa extra panenský olivový olej stáva viac a viac uznávaný na celom svete. Objavuje sa v mnohých kultúrach, jeho spotreba stúpa, rovnako ako objem výroby. Na uspokojenie tohto dopytu sme pevne presvedčení, že ceny by sa mali držať v rozumnej hladine, aby sa zabránilo tomu, že sa extra panenský olivový olej stane luxusným výrobkom.